YURT DIŞINDA ÇALIŞMA FIRSATI
Güncel Öneriler İpucu

YURT DIŞINDA ÇALIŞMA FIRSATI

Derecelendirme

5 Toplam Derecelendirmeden 2 aldı

 • Harika
  2
 • Çok İyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Zayıf
  0
 • Kötü
  0
Yurt dışında çalışma fırsatı aslında bize, belki babalarımızdan, belkide dedelerimizden miraz 🙂 birimizin yoksa diğerimizin dedesi mutlaka Almanya‘da çalışıp gurbetçi olmuştur 🙂 Açıkçası bizde hayatımızla ilgili kararlar verirken yurt dışında çalışma konusunda bir çok kez araştırmışlığımız vardır.

Tabiki günün sonunda ne iş yaparız, nasıl gideriz yada nasıl oturma izni alırız gibi bir çok soru soruyoruz kendimize. Bizde araştırırken hem yurtdışına çıkalım hemde kendi işimizi nasıl yaparız kısmına odaklanmıştık.

Araştırma sırasında rastladığımız Hexagon firması, sizin için bu çalışmaların hepsini yapan, sizin için oturma ve çalışma izninizi alıp, ilgili tüm detayları takip eden bir firma. Sizin sadece kendi işinizi yapmak isteminiz ve doğru kararları vermeniz gerekiyor 🙂

Firmanın yazısını aşağıda paylaşıyoruz umarız herşey herkes için umut ettiği gibi olur.

YURT DIŞINDA ÇALIŞMA FIRSATI
YURT DIŞINDA ÇALIŞMA FIRSATI

Avrupalı olmanın en kolay yolu: Montenegro’da pasaport ve diploma ile çalışma izni fırsatı

Avrupa’nın en genç ülkesi Montenegro’da çalışma ve oturma izni almak çok kolay.  Pasaport, diploma ve adli sicil kaydınızın varsa hemen çalışma ve oturma izni için harekete geçebilirsiniz.

Montenegro’nun çalışma ve oturma izni konusunda tek uzman şirketi olan ve ülkenin üçüncü büyük turizm yatırımını gerçekleştiren Hexagon’un kurucu ortağı Hakan Aksu; “Türklere yatırım fırsatları sunan Montenegro’da oturum ve çalışma izni işlemleri çok kolay. Montenegro, resmi işleri zorlaştırmadan, yatırımcıları bürokrasi düğümlerinde boğmadan Avrupalı olmaya davet ediyor” dedi.

4 iş gününde şirket kurmak, 21 günde çalışma ve oturma izni almak mümkün

Montenegro’nun çalışma ve oturma izni konusunda tek uzman şirketi olan Hexagon danışmanlığı ile 4 iş gününde şirket kurmak, 21 günde de çalışma ve oturma izni almak mümkün. Üstelik bu izinler için yanınızda yalnızca pasaportunuz, adli sicil kaydınız ve diplomanızın olması yeterli. Belgelerinizin Noter onaylı İngilizceleri ile çalışma ve oturma izninizi kolaylıkla alabiliyorsunuz.

Montenegro’ya Türk vatandaşlarının vizesiz girebildiğini belirten Hakan Aksu, “Çalışma ve oturma izni işlemlerini kısa sürede tamamlıyoruz. 5 yıl içinde kalıcı çalışma ve oturma iznine sahip olacak Türk vatandaşları, AB üyesi ülke vatandaşlarının sahip olacağı tüm haklardan da yararlanabilecek.

Montenegro, 2019 yılında tam üyelik için tüm ön çalışmalarını tamamlamak üzere, başta Rusya, Amerika, Kanada, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere dünyanın önemli yatırımcılarının gözdesi haline gelen Montenegro’da bugün yapacağınız yatırımın yarın getirisi beklentinizden büyük olacaktır” şeklinde konuştu. İstanbul’dan Podgorica Havalimanı’na 1,5 saatte ulaşılabiliyor. Ülkeye her gün THY’nin uçuşları bulunuyor.

YURT DIŞINDA ÇALIŞMA FIRSATI
YURT DIŞINDA ÇALIŞMA FIRSATI

2019’da Avrupalı Olacaksınız

Montenegro, 2019 yılında tam üyelik için tüm ön çalışmalarını tamamlamak üzeredir. 5 yıl içinde kalıcı çalışma ve oturma iznine sahip olacak olan Türk vatandaşları, AB üyesi ülke vatandaşlarının sahip olacağı tüm haklardan da yararlanabilecek.

Büyük yatırımcıların yeni gözdesi Montenegro, doğası ve tarihi güzellikleriyle bir çok yabancı yatırımcının ilgisini çekiyor. Rusya, Amerika, Kanada, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere dünyanın önemli yatırımcılarının gözdesi haline gelen Montenegro’da 2009 yılından itibaren 48 binin üzerinde şirket kuruldu.

Son dönemlerde kurulan sıcak siyasi ilişkiler sonucunda da Türkiye’den Doğuş Grubu, Net Holding, Global Yatırım Holding, Gintaş, Tosyalı Holding gibi Türk şirketleri Montenegro’da ciddi faaliyetlerde bulundular. Özellikle turizm yatırımı konusunda Türkiye’den büyük beklentileri olan Montenegro’da orta ve küçük ölçekli şirketler için de pek çok cazip yatırım fırsatları var.

Resmi para birimi Euro olan Montenegro’da kurumlar vergisi oranı %9. Bürokrasinin olmadığı Montenegro’da şirket kurmanız halinde bütün dünyaya fatura kesebiliyorsunuz. Avrupa Birliği üyesi olduğu takdirde edindiğiniz tüm haklar geçerliliğini sürdürüyor olacak.

 Hexagon hakkında;

Hexagon, 2015 yılında Montenegro’da, bölgenin en büyük 3. turizm yatırımı olacak bir proje için bir araya gelen 6 ortak tarafından kuruldu. Aralarında Hakan Aksu’nun da bulunduğu dört Türk ve iki Montenegrolu iş adamlarının ortak olduğu Hexagon Investments, Montenegro ve Balkan coğrafyasında hizmet vermektedir.

Montenegro’nun yatırım fırsatlarını Türkiye’de tanıtmak ve yatırım olanakları ile ilgili danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulan Hexagon Consulting, Montenegro’da çalışma ve oturma izinleri hususunda en deneyimli uzman kurum olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ayrıntılı Bilgi için:

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler

Arife Avcu/ 0212 249 45 46 / 0536 517 42 93/ arife.avcu@lorbi.com

Ceren Olgaç/ 0212 249 45 46 / 0554 918 24 66/ ceren.olgac@lorbi.com

İpucu

Booking.com

Son Görüntüledikleriniz ...

Araçla Balkanlar Turu

Araçla Balkanlar Turu

Tax Free Nedir? Nasıl Alınır?

Tax Free Nedir? Nasıl Alınır?

DRONE UÇURMAK YASAKMI?

DRONE UÇURMAK YASAK MI?

Zhiyun-Tech Smooth-Q Gimbal İncelemesi

Zhiyun-Tech Smooth-Q Gimbal İncelemesi

DJI SPARK İNCELEMESİ

DJI SPARK İNCELEMESİ

LEAVE A COMMENT

Çiftgezerler

Gezmeyi, sevdiğimiz doğrudur :) Bizi seven herkes, gezdiğimiz, gördüğümüz ne varsa bir web sayfası oluşturmamızı hatta sayfanın adresini de www.ciftgezerler.com olarak almamızı önerdiler. Biz de madem soyadımız Çiftgezer, o zaman hakkını verelim istedik :) 2016 aralık ayında sosyal medya hesaplarımızı ve web sitemizi oluşturduk. Logomuzun üzerindeki Albatros kuşunun bir hikayesi var. Bizim için çok anlamlı olduğundan logomuzda yer almasını istedik. Albatros, ilk uçuşundan itibaren çiftini bulana kadar asla yere inmezmiş. Kaynaklara göre yere inmeden uçtuğu süre 5 yıla kadar uzayabilirmiş. Piramitler ise dünyanın insan tarafından ilk yapılan yapısı olarak kabul edilmiş. Renklerimiz ise gökyüzünün, denizin ve güneşin yansıması. Daha ne olsun :) Biz çok sevdik umarım sizler de seversiniz.

INSTAGRAM