Kapadokya Balon Turu
Destinasyonlar Doğada Nevşehir İpucu

Kapadokya Balon Turu

Derecelendirme

5 Toplam Derecelendirmeden 3 aldı

 • Harika
  3
 • Çok İyi
  0
 • Ortalama
  0
 • Zayıf
  0
 • Kötü
  0
Kapadokya Balon Turu için telefonun alarmı çalıyor. Saat 03:30 !!! Günlerden cuma, üzerimizde hem haftanın hem de yoldan geliyor olmanın yorgunluğu, Daha kargalar bile uyanmamışlar üstelik. Sabahın bu saatinde,  Havanın ayazında zorumuz ne değil mi? İnsan soruyor kendine tabii. Yeni gün doğumuna yetişmemiz gerek hem de güneşin doğuşunu havada karşılamalıyız. Çünkü biz balon turuna gidiyoruz. Kaldığımız otelin resepsiyonda beklerken aynı bizim gibi tura katılacak olan uzak doğulu arkadaşlarla karşılaşıyoruz. Biz lahanalar gibi kalın kalın giyinmişken onları şortla karşımızda bulmak biraz şaşırtıyor.

Otelimizin kapısından Universal Balon tur şirketi bizi alıyor. Kahvaltı yapıp yapmadığımızı soruyor, oysa ki biz gözümüzü zor açıyoruz, ne kahvaltısı 🙂 Neyse bizi kahvaltı yapmamız için bir mekana götürüyorlar. Azıcık bir şeyler atıştırıp tekrar servislere binip dümdüz bir açıklığa geliyoruz. Balonlar çoktan yerlere serilmişler. Birileri, bineceğimiz balonları şişirmeye çalışıyorlar. Alttan kocaman bir ateş yanıyor balonun şişmesi için. Balonumuz yavaş yavaş şişmeye başlarken biz de biniyoruz içine. Kafamızı gökyüzüne kaldırdığımızda balonun himayesi altındayız. Sanki çocukken masanın altına saklanıp çadır kurmuşuz gibi bir his 🙂 Balon şişince havalanıyoruz. Yavaş yavaş yükseliyoruz. Dışarıda çıt yok. Sakinlik içinde uçuyoruz.

Kapadokya Balon Turu
Kapadokya Balon Turu

Gerçekten de uçuyoruz 🙂 Dışarıdaki tek ses, kaptanın arada balona verdiği gaz sesi. 1200 metrede olduğumuzu anons ediyor. Manzara sarhoşu olmuş durumdayız.

Kapadokya Balon Turu
Kapadokya Balon Turu

 

Kaptan pilotumuz bir ara alçalıyor o anda yerde 2 kişinin tuttuğu pankartı görüyoruz. Pankartta, Will you marry with me? yazıyor. Bizim balondaki çocuk, Rus sevgilisine evlenme teklif ediyormuş. Biz de gelin gibi o anda öğreniyoruz ne olup bittiğini. Teklifi alan Rus ablamız bildiğin şoka girip çığlıklar atıyor. Alkışlar, wawvvvv demeler, Bildiğin bir aşka tanıklık ediyoruz. Herkesin yüzünde bir gülümseme hali. Tekliften sonra diğer balonları gerimizde bırakıp yine kimselerin olmadığı bozkıra doğru yol alıyoruz. Alçalmaya başladıkça bir araç geliyor bize doğru. Kaptan pilotumuz iniş pozisyonuna geçmemizi söyleyince, sepette yere çöküp sıkı sıkı tutunuyoruz. İndiğimizde şampanya patlatıp kutlama yapılıyor, (şampanya alkolsüz 🙂 )

Kapadokya Balon Turu
Kapadokya Balon Turu

 

Sertifikalarımızı veriyorlar. Herkesin ağzı kulaklarında, oksijenden çarpılmış kafalarımızla pek bir güzel görünüyoruz 🙂

Kısaca detay vermek gerekirse ; Uçuşların hepsi sivil havacılık tarafından hava durumuna gore belirleniyor, hava durumu uygun değilse uçuşlar iptal ediliyor.

 • Organizasyon süresi: 1 saat
 • Sepet tipi: 20+1
 • Kahvaltı: Hafif kahvaltı
 • Promosyon: Adınıza düzenlenmiş uçuş sertifikası ve şampanya
 • Transfer: Konforlu maksimum 15 kişilik araçlarla otelinizden alınarak – tur bitiminde tekrar otelinize bırakılacaksınız
Kapadokya Balon Turu
Kapadokya Balon Turu

uÇan BaLoN’

Çiftgezerler

 

Konaklama

İpucu

Yiyecek

Booking.com

Son Görüntüledikleriniz ...

FADO NEDİR?

FADO NEDİR?

Budapeşte’de Yapılması Gerekenler

Budapeşte’de Yapılması Gerekenler

Preveze'de Gezilecek Yerler

Preveze’de Gezilecek Yerler

KEFOLONYA'DA NELER YAPILIR

KEFOLONYA’DA NELER YAPILIR ?

KARTPOSTAL GİBİ BİR ADA: LEFKADA

KARTPOSTAL GİBİ BİR ADA: LEFKADA

LEAVE A COMMENT

Çiftgezerler

Gezmeyi, sevdiğimiz doğrudur :) Bizi seven herkes, gezdiğimiz, gördüğümüz ne varsa bir web sayfası oluşturmamızı hatta sayfanın adresini de www.ciftgezerler.com olarak almamızı önerdiler. Biz de madem soyadımız Çiftgezer, o zaman hakkını verelim istedik :) 2016 aralık ayında sosyal medya hesaplarımızı ve web sitemizi oluşturduk. Logomuzun üzerindeki Albatros kuşunun bir hikayesi var. Bizim için çok anlamlı olduğundan logomuzda yer almasını istedik. Albatros, ilk uçuşundan itibaren çiftini bulana kadar asla yere inmezmiş. Kaynaklara göre yere inmeden uçtuğu süre 5 yıla kadar uzayabilirmiş. Piramitler ise dünyanın insan tarafından ilk yapılan yapısı olarak kabul edilmiş. Renklerimiz ise gökyüzünün, denizin ve güneşin yansıması. Daha ne olsun :) Biz çok sevdik umarım sizler de seversiniz.

INSTAGRAM